12 грудня 2015 року у місті Переяславі-Хмельницькому відбулася презентація музичного проекту  «Musica dal vivo» - жити музикою.

 Ідея народження проекту належить творчому подружжю Маликів – Олегу та Катерині, які долучили до його створення своїх не менш талановитих друзів – Наталію Ягодинець та Наталію Шкіру.

 

Олег Малик – творча особистість, яка з усією відповідальністю  та щирою душею віддає себе мистецтву, зокрема театральному,  поетичному  і  музичному. Життєве кредо – «Музика - це посередник між духовним і чуттєвим життям» (Аристотель), «Музика - найтісніший зв'язок з народом. Вона може змінити його погляди, подарувати новий світогляд, змусити любити щось нове, наставити на інший шлях. Проникає в самі глибини свідомості» (Моцарт). Ще з дитинства Олег знав, що його життя буде наповнене творчістю. Так крізь терни він став на шлях, ім’я  якому  - Музика. А починалось усе зі співу під бандуру під керівництвом переяславського бандуриста Миколи Сидоренка. Олег навчається у Національній музичній академії  ім. П.І.Чайковського у класі професора, народного артиста України Вострякова О.А. та працює в Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» у науково-освітньому  відділі екскурсійно-масової роботи на посаді провідного гіда-перекладача.

На сьогодні, Олег Малик-Маліновський є лауреатом багатьох Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, солістом «Молодої опери» в  м. Києві  (режисер Леоніла Круглікова, директор Валентина Гринець),  членом журі естрадного вокального конкурсу «Volare» в  Румунії.

Як провідний актор театру «З Уст Річ»  у м. Переяслав-Хмельницькому (2002-2008) має нагороди за кращу чоловічу роль у театральних  фестивалях  (в 2002 – Біла Церква, в 2003 - м. Москва, в 2004 – м. Київ). Лауреат Всеукраїнських та обласних  конкурсів читців.

Олег працює у жанрах академічного співу, неокласики, класичного кросоверу.  Має записи в естрадному жанрі. Співпрацює з композиторами: М.Куценко, К.Малик, А.Свитко, О.Янушкевич; з поетами: О.Демиденко, Н.Шаварська; зі студією звукозапису «Вогняний вовк» (м. Городище). Пісня О.Янушкевич  на слова Н.Шаварської «Останні акорди життя» звучала на Лондонському радіо у програмі знайомства із закордонною музикою. Активно бере участь у концертній діяльності по Україні та за кордоном. Гастролював у Молдові, Польщі, Росії  та Румунії.

Можливість їздити за кордон і брати участь у пісенних конкурсах та фестивалях Олег має завдяки підтримці Валентині Гринець, В’ячеславу Саулко та Сергію Доброскоку, яким при нагоді завжди висловлює щиру вдячність.

Катерина Малик – талановита, красива, щира і відкрита  особистість. Народилася Катя на півдні України в м. Каховка, де  проходили  легендарні  «Таврійські ігри», тому ще в дитячому віці відчула смак великої сцени поряд із відомими зірками української естради. Життєве Кредо -  «Без музики життя було б помилкою» Фрідріх Вільгельм  (Ніцше). 

З раннього віку мама, вчителька музики, виховувала у Катрусі любов і повагу до мистецтва. Працелюбність і наполегливість дала результати, і вже у 8 років(!) у Катерини відбувся сольний концерт у міському палаці культури.

Далі був успішний злет на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах в області фортепіанного мистецтва та співу (призові місця та Гран-Прі);  навчання на двох факультетах Київського музичного училища ім. Глієра – теоретичному і вокальному.

З дитинства надавала перевагу естрадній та джазовій манері співу, проте зрозуміти мистецтво вокалу вирішила  осягненням майстерності академічного стилю (клас І.Л. Вежневець у музичному училищі, і клас Героя України, народної артистки Стефюк М.Ю.). Вир музики надихає Катерину до перших спроб написання власних пісень, але внутрішня скромність не дає розвинути в собі композитора.  І лише, продовжуючи навчання в Київському Інституті Музики ім. Р.М. Глієра, на уроках композиції і поліфонії, видатний український композитор Г.М. Сасько,  додав впевненості  і віри у доцільність написання авторської музики. Відтоді вона пише музику, вірші та аранжування до пісень.

Крім того, вона має педагогічний стаж у викладанні сольфеджіо, фортепіано і вокалу  з   людьми різновікової категорії з 2010 року,  бере участь у багатьох мистецьких та концертних заходах, виступає ініціатором та автором музичних проектів. Зокрема проект «Musica dal vivo», який стартував 12 грудня 2015 року, є її дітищем.

Наталія Ягодинець – чарівна україночка із західноукраїнським корінням. Народилася Наталка в смт. Люблинець, Волинської області. Ще будучи в колисці почала створювати свій особливий музичний колорит і вже тоді її родина знала на який шлях стане їхня Наталочка. Усі життєві кроки, вона намагається робити самостійно, але вірною подругою та порадницею є її люба мама. Наважившись полишити рідну домівку та  вчитись, Наталія переїжджає до Києва. Там вона навчається в Національній музичній академії  ім. П.І.Чайковського, де вже на сьогоднішній день є аспіранткою кафедри бандури, та студенткою  вокально-диригентського факультету кафедри сольного співу, в класі професора Г. Кабки. Паралельно працює в музичній школі міста Києва, де викладає спів та основи гри та співу на бандурі.  Співпрацює з зірками шоу-бізнесу, а саме із співачкою Камалією. 

Життєве кредо Наталії -  «Тільки музика має силу формувати характер. За допомогою музики можна навчити себе розвивати правильні почуття» (Аристотель).

Голос Наталії можна порівняти із солов’їним. Притаманні їй легкість, грація,  смак та глибина почуттів, які виражаються у співі, створюють атмосферу безмежного почуття щастя, коли слухаєш цю тендітну дівчину. Вона є лауреатом Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, а також запрошеним гостем за кордон  - Польщу, Росію, Литву. 

Наталія Шкіра – народилася та проживає в місті Переяславі-Хмельницькому. З ранніх років пише вірші, бере участь в різноманітних конкурсах читців, де займає призові місця. Зокрема, на конкурсі «Шевченківська осінь Кобзаря» Наталія вражає членів журі своїм артистизмом та глибиною передачі почуттів і вже тоді заявляє про себе, як про творчу особистість.

Життєве кредо: «Будь-яка людина є творцем своєї долі (Саллюстрій). 

Зараз Наталка навчається в Київському Національному університеті культури і мистецтв на факультеті «Музеєзнавства» та працює в Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» в науково-освітньому  відділі екскурсійно-масової роботи на посаді провідного екскурсовода. Активно приймає участь у різноманітних етнографічних святах та загальномузейних заходах.  Приймала участь у Національному радіо марафоні «Борітеся, поборете, Шевченко мобілізує…».

Саме ці четверо, неймовірно талановиті особи, виразили глядачам свій внутрішній світ, сповнений музикою та поезією, виконавши твори видатних композиторів, таких як Честі, Скарлетті, Моцарт, Дворжак, Верді, Глієр, Римський-Корсаков, Чайковський, Кос-Анатольський, Андрієвська, Авдієвський, Сарторі, Чілеа, Легар.

По закінченню концерту глядачі  аплодували виконавцям стоячи і зовсім не хотіли лишати зал. Начальник відділу культури і туризму Валентина Гринець висловила слова вдячності, які з її уст звучали від імені всіх присутніх та подарувала чарівні троянди на знак поваги і прихильності неповторного таланту виконавців. 

Насамкінець, хочу згадати про основне джерело енергії та натхнення подружжя Маликів, про результат кохання цих двох істинно красивих молодих людей – їхнього синочка Кирилка. За весь час проходження концерту він майстерно «підспівував» та аплодував своїм батькам за лаштунками,  щиро посміхаючись надавав їм  друге дихання  й почуття безмежної радості.

Хочу додати від себе та висловити своє захоплення, повагу, вдячність Олегу і Каті зате, що вони дарують промінь тепла, позитивної енергії, щастя своїм рідним, друзям, колегам і шанувальникам їхнього таланту. З Олегом ми  працюємо вже більше трьох років і за весь цей час я  завжди була впевнена в ньому, як в надійному і щирому товаришеві. Знаєте, такою ЛЮДИНОЮ треба не лише народитися, а й триматися все своє життя, не піддаватися на зовнішні провокації і знайти сили берегти в собі ті істинні задатки людяності, які даються нам Богом. У Олега є такі сили, і він знайшов собі таку ж сильну, добру, щиру половинку – Катю. Катя унікальна своїм дзвінким сміхом, яскравою посмішкою, дитячою добротою в очах. Олег і Катерина - союз двох сердець, які злилися в єдине!

Напередодні Різдва Христового, від імені колективу науково-освітнього  відділу екскурсійно-масової роботи та від себе особисто хочу побажати всім колегам, друзям,  співгромадянам, миру і добра, родинного затишку і злагоди! Будьте щасливими, будьте коханими, будьте здоровими і ясними!

Завідувач науково-освітнього відділу екскурсійно-масової роботи

Марина Лой

Інформація з Музейного простору за 2015 рік

http://prostir.museum/ua/post/36246

Наші партнери

НІЕЗ "ПЕРЕЯСЛАВ"

Музей книги і  друкарства України

"Volare"

NONNA.ART