«Спокій і насолоду можна знайти лише в прекрасному»

 

На початку березня в музичній школі відбувся другий концерт об’єднання музикантів «Musica dal vivo». Серед його учасників – Олег Малик, відомий співак, поет, філолог, його дружина й акомпаніатор Катерина Малик, піаністка, співачка, Наталка Ягодинець, співачка Катерина Іващенко та ведуча Наталія Шкіра.

Присутніх привітав знаний в Україні поет-пісняр, автор тексту гімну і маршу Переяслава Олександр Демиденко. Він далеко не вперше в нашому місті, тож мав повне право звернутися до присутніх зі словами: «Доброго дня, переяславська рідня!»

Анатолій Свитко зустрівся після концерту з Катериною Малик.

– Розкажіть, чому саме «Musica dal vivo»?, – запитав він учасницю.

– Як вже всім відомо, цей проект ми створили разом із моїм чоловіком Олегом Маликом. Наш молодий колектив веде боротьбу проти насилля в мистецтві і житті. Мене приваблюють слова Антона Чехова: «Мистецтво надає крила і підносить далеко-далеко! Кому набрид бруд, дрібні грошові інтереси, хто збурений, ображений чи скривджений, той може знайти спокій і насолоду лише в прекрасному». Наш проект – це не є суто музика у вузькому значенні, це є синтез мистецтв, таких як література, живопис, танець, музика. «Musica dal vivo» (в перекладі – «жити музикою») – це наш мистецький вибір.

– В якому стилі ви працюєте?

– Ми хочемо об’єднати усіх меломанів та людей, які віддають шану мистецтву. В колективі зібрані солісти, яким цікаві усі прояви музичного мистецтва, насамперед, це – академічний стиль (оперний спів), народний (автентика) та поп-стиль (естрадна манера співу, джазова, рок). Також серед основного складу та запрошених солістів є автори пісень.

– Чи мали успіх ваші два концерти, які вже відбулись?

– Перший концерт «Погляд крізь віки», який є зародком проекту, відбувся 12 грудня, на нього зібралася, так би мовити, мистецька еліта міста. По закінченню глядачі дякували та висловлювали своє захоплення побаченим і почутим. Але все-таки ми любимо критику і розумно ставимося до усіх побажань. Одна поважна людина зазначила, що на концерті йому не вистачало поп-музики, було зауваження, що не вся музика зрозуміла та легка. Хочемо сказати, що музика і не є «легким» видом мистецтва, рок, європейська естрада, а тим паче класика – це певна філософія життя, а воно хіба буває легким і безхмарним? Адже пісні, романси і арії – це і є людська історія. Проте можу погодитися з тим, що музика, яка звучить по радіо, яку, сидячи в машині, можна наспівувати – теж потрібна, хоча б для розрядки нашої розумової діяльності. Другий концерт «Український вимір» (на нього прийшла вже публіка найрізноманітнішого віку) відобразив долю жінки-матері та жорстокість війни. Люди в залі плакали. Це був напружений в емоційному плані концерт. Глядачі підходили й говорили: яка чарівна, містична музика лунала, який гарний колорит інструментів. Наші солісти не тільки співають, а ще й уміють грати на багатьох музичних інструментах.

– Що плануєте далі?

– Наш колектив потроху набирає популярності. Ми відкриваємо невдовзі наш сайт, працюємо над створенням диску, плануємо зробити кліп. Попереду концерти в містах Київської області, також плануємо дати триденний концерт в Кременці на Тернопільщині.

Наразі працюємо над третім концертом «Ціною життя», який відбудеться в Борисполі в травні. На нього будуть запрошені солісти Dieudonne Ngeleka, представник країни Конго, Анастасія Поліщук з чарівним оксамитовим сопрано, юна співачка Валерія Христюк, яка вже відома жителям Переяслава та Києва.

Інформація з "Вісника Переяславщини" за 2016 рік

http://visnik-press.com.ua/archives/56719

Наші партнери

НІЕЗ "ПЕРЕЯСЛАВ"

Музей книги і  друкарства України

"Volare"

NONNA.ART